Holy Goalie – Artur Boruc w FIFA! Karty IF – w formie

Artur Boruc w FIFA

Meczem z Urugwajem zakończyła się kariera reprezentacyjna Artura Boruca. To dobry czas na podsumowanie tego, jak prezentowała się (i prezentuje) sylwetka tego piłkarza w FIFA Ultimate Team. Karta „Holy Goalie” pojawiła się w pierwszej wersji Ultimate Team w FIFA 10 i od tej pory była nieprzerwanie dostępna w każdej kolejnej wersji gry aż do FIFA 18. Przez dziewięć kolejnych lat, została ona wydana w czterech różnych klubach z czterech lig. W tym samym czasie popularny „Borubar” zdobył 4 karty w formie! Oto Artur Boruc w FIFA!

Artur Boruc IF

Artur Boruc w FIFA 10 występował w barwach szkockiego Celtic F.C, jego karta została wówczas oceniona na 79 punktów overall. Trzy kolejne wydania gry (11, 12, 13) to występy Artura w Serie A, w barwach ACF Fiorentina. To właśnie w FIFA 11 Boruc zdobył swoją pierwszą ale i najwyżej ocenioną kartę. Mowa tu o IF’ie z o ocenie ogólnej 82 ze statystykami: 86 refleksu, 84 łapania i 81 ustawiania się.

W FIFA 14 Boruc powrócił na Wyspy Brytyjskie, a konkretnie do Southampton grającego w Premier League. Overall na jego karcie został zmniejszony do 75 punktów. Mimo tego, że lata nieuchronnie mijały, w kolejnym sezonie FIFA 15 ocena ogólna polskiego bramkarza wzrosła o jedno oczko. W tym samym roku podczas zimowych transferów Boruc przeszedł do A.F.C. Bournemouth, wówczas walczącego na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Od tej pory w kolejnych trzech sezonach FIFA, w więc: 16,17 i 18 Artur Boruc otrzymywał kartę w formie o ocenach ogólnych 80, 81 i 81. To skuteczność jaką mogą poszczycić się nieliczni bramkarze.

IF Artur Boruc w FIFA 18 Ultimate Team – recenzja


Artur Boruc w FIFA 18

Należy z całą świadomością stwierdzić, że karta IF z FIFA 18 o ocenie ogólnej 81 nie jest topową opcją. Jak każdy nisko oceniony IF posiada swoje wady i zalety. Do niewątpliwych zalet trzeba zaliczyć obronę w sytuacji „sam na sam”. To najlepszy aspekt tej karty. Dwa kolejne plusy to refleks i parady. Biorą pod uwagę statystyki i ocenę ogólną te dwa elementy gry można uznać za dobre. Dalej, daleki wyrzut umożliwia szybkie i dokładne rozpoczęcie kontrataku. No właśnie… rozpoczęcie kontry jest możliwe jedynie jeśli bramkarz złapie piłkę – a to bodaj najsłabsza strona tej karty. Często można stracić gola po dobitce obronionego strzału, piłki są „wypluwane” na boki wprost pod nogi nadbiegających przeciwników. Kuleje również obrona dośrodkowań – główki często kończą się bramką, a wyjścia do górnych piłek nie są zbyt pewne. Na 15 rozegranych spotkań ze stylem gry „podstawowy”, wypada w skali szkolnej wystawić tej karcie solidną „czwórkę” .