Carlos Lopez – Carlitos IF FIFA 18 recenzja

Carlos Daniel López Huesca, zwany też Carlitosem, przybył do Krakowa z Hiszpanii w czerwcu 2017 i szybko stał się najcenniejszą częścią drużyny. Jako ukoronowanie jego dotychczasowych osiągnięć w Ekstraklasie, otrzymał kartę W Formie. Poniżej recenzja Carlitos IF FIFA 18.

Carlitos w Wiśle Kraków

Carlitos gra w Wiśle Kraków zaledwie rok i już zdążył wsławić się jako doskonały strzelec. Dosyć powiedzieć, że w obecnych rozgrywkach zdobył już 21 goli. Tym samym odstaje tylko jednym celnym trafieniem od rodaka grającego w Zabrzu, czyli Igora Angulo (którego, niestety, zabrakło w FIFA 18).

Karta zawodnika Carlitos IF FIFA 18

Jak sukcesy Carlitosa w rzeczywistości przekładają się na kartę FUT? Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że otrzymał kartę W Formie w TOTW 26. Poprzednio mógł pochwalić się srebrną rzadką kartą z overallem 74. Karta IF wzniosła go do overalla 80, przez co stał się najsilniejszym zawodnikiem Ekstraklasy, detronizując Hämäläinena, który cieszył się tym zaszczytem przez 3 tygodnie.

Carlos Lopez - Carlitos IF FIFA 18 recenzja

W oczy rzuca się niecodzienna u napastnika pracowitość średnia/wysoka (atak/obrona), która na szczęście nie wpływa negatywnie na jego bardzo dobrą wydajność na boisku. Jego lepszą nogą jest noga prawa, ale słabsza lewa ma solidne 4 gwiazdki. Gorzej jest ze sztuczkami na poziomie 3 gwiazdek. Nie jest to absolutna tragedia, ponieważ nie są one niezbędne, ale biorąc pod uwagę jego rzeczywiste umiejętności, spodziewalibyśmy się lepszego poziomu tricków.

Statystyki i gra

Przechodząc do statystyk, w oczy rzuca się Tempo na poziomie 90. Rozbijając tę liczbę na części pierwsze widzimy przyspieszenie 95 i szybkość biegu 85. To daje nam obraz zawodnika, który potrafi błyskawicznie wyrwać się do przodu i zdobyć tych kilka ważnych metrów przewagi. Przechodząc do strzelania (82) widzimy jego asa w rękawie – wykończenie na poziomie 89. Jest to statystka stawiająca go na równi ze znacznie silniejszymi kartami. Takie numerki gwarantują nam niesamowitą skuteczność strzałów na bramkę, głównie z niewielkich odległości. Z doświadczeń redakcji wynika, że bardzo dobrze radzi sobie także z długimi strzałami.

Statystyki podań są niezłe i Carlitos bardzo często figuruje jako autor asysty. Następna wyróżniająca go statystyka to Równowaga na poziomie 98, kolejna liczba niespotykana u zawodników z jego ratingiem i wzrostem (175 cm). Ten fakt i wszystkie inne statystyki Dryblingu w połączeniu z tym świetnym Wykończeniem pozwalają Carlitosowi rządzić w polu karnym przeciwnika.

Podsumowanie

Jaka jest nasza opinia końcowa? Tutaj niewiele trzeba pisać – jeśli masz drużynę Ekstraklasy to Carlitos jest absolutnie niezbędny. Przy cenie na poziomie 11000 monet jest bardzo ekonomicznym wydatkiem, który szybko się zwróci i pokaże pazur nawet w starciu z drużynami wysokiej klasy.