Ekstraklasa w formie: Rafał Boguski IF

W tej serii recenzji przedstawiamy karty w formie, które zostały przyznane piłkarzom występującym w Ekstraklasie. Rafał Boguski jako pierwszy zawodnik Ekstraklasy w FUT 17 otrzymał dwie karty w formie. Zobacz jak prezentuje się SIF Boguski.

Rafał Boguski IF (74) – Wisła Kraków

Podstawowa karta Boguskiego jest oceniona na poziomie minimalnym dla srebrnych kart – 65. Dzięki dwóm wyróżnieniom w TOTW ocena ta wzrosła do maksymalnej wartości dla kart srebrnych czyli 74 punktów. Jeśli forma Rafała z rundy jesiennej zostanie utrzymana i zawodnik Wisły otrzyma kolejną kartę, to z pewnością będzie to już karta złota.

Wróćmy jednak do aktualnego stanu rzeczy. Druga karta w formie mająca 74 punkty oceny ogólnej została wydana na pozycji prawego pomocnika. Najwięcej punktów szczegółowych statystyk zostało dodanych do strzałów (+29 zmiana z 58 na 81) oraz podań (+15 zmiana z 62 na 77). Za zmianę na plus należy również uznać zwiększenie dryblingu. Pozostałe atrybuty mimo widocznych ulepszeń wciąż są dość niskie.

Boguski SIFW grze największym atutem tej karty są strzały. Jedyny aspekt, do którego można mieć zastrzeżenie to siła strzału. Pozostałe atrybuty takie jak woleje, celność czy wykończenie są ocenione na +90! Również 4 gwiazdki słabszej nogi należy uznać za zaletę. Jednak w większości formacji wykorzystanie tego atutu jest utrudnione ze względu na ustawienie prawego pomocnika na boisku. Szybkość biegu również nie zapewnia przewagi nad przeciwnikami.

Zatem do efektywnej gry tą kartą, konieczne jest wykorzystanie dryblingu i częste łamanie linii biegu w kierunku środka boiska. Nie najgorszym posunięciem może być również zmiana pozycji karty na PS w formacji 4-3-3 z cofniętym napastnikiem. W tym przypadku konieczne jest nadanie odpowiednich wytycznych, gdyż standardowe pracowitości wysoka/wysoka, sprawiają, że Rafał Boguski IF często wraca do obrony, a szybki powrót do ataku z nisko ocenionym tempem biegu jest niemożliwy.

Jeśli takie rozwiązanie jest możliwe warto już w grze ustawić Wiślaka na pozycji ŚPO. Na pozycji ofensywnego pomocnika jego ocena ogólna w grze wzrasta aż do 81, a z kartą stylu „myśliwy” do 83!