FIFA zacina się – rozwiązania problemu

 

Jeden z najbardziej irytujących problemów na jaki trafiają gracze FIFA Ultimate Team są lagi. Kiedy FIFA zacina się atrakcyjność zabawy dramatycznie spada, a całkowita utrata połączenia może powodować zmniejszenie wskaźnika NU. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań, które mogą pomóc w wielu przypadkach.

Co robić gdy FIFA zacina się

Po pierwsze spróbuj zresetować swoje połączenie sieciowe. To dobre rozwiązanie jeśli lagi pojawiły się niedawno lub pojawiają się sporadycznie na krótki okres czasu. W tym celu odłącz swój router od źródła prądu na około 60 sekund.

W wypadku gdy korzystasz z sieci bezprzewodowej wifi, spróbuj podłączyć swoje urządzenie (komputer lub konsolę) przewodem bezpośrednio do routera. Jeśli jakość połączenia znacznie zwiększyła się, to warto korzystać właśnie z tego rodzaju komunikacji z internetem.

Lagi w FIFA

Sprawdź czy zapora sieciowa lub program antywirusowy nie stoją w konflikcie z połączeniem sieciowym gry. Aby zdiagnozować ten problem warto zarówno w antywirusie jak i zaporze ustawić chwilowe wyłączenie. Jeśli problem lagów ustąpił należy dodać grę (oraz program Origin) do tak zwanej białej listy i wyjątków w zaporze.

FIFA zacina się

Zaleca się również włączenie protokołów UPNP I NAT. UPnP jest bardzo istotne w grach korzystających połączenia P2P (peer to peer), a takimi własnie są gry typu FIFA. Szczegółowe informacje na temat uruchomienia tych usług oraz pełną konfigurację znajdziesz na stronie pomocy EA Sports. Warto zajrzeć na tę stronę, gdyż można znaleźć tam informacje w podane w przystępny sposób i dodatkowo opisane konkretnie pod daną konsolę.

Jeśli FIFA zacina się to ostatecznie należy przyjrzeć się portom TCP lub UDP. Do poprawnego działania gry niektóre z portów muszą być otwarte (lub należy włączyć na nich przekierowanie). To jakie porty powinny zostać otwarte jest zależne od platformy (PC, Xbox, Playstation) oraz urządzenia (konsole nowej lub starej generacji). Sprawdź jakie porty otworzyć w FIFA 17.