FUT 17 – Liga Weekendowa

Tryb Mistrzostwa FUT a więc również i Liga Weekendowa znakomicie przyjęły się w środowisku FIFA. To zupełnie nowy tryb i dla wielu graczy pewne kwestie ciągle pozostają zagadką lub są nie do końca jasne. W tym artykule prezentujemy najczęściej zadawane pytania odnoście Ligi Weekendowej i Mistrzostw FUT.

W jaki sposób zakwalifikować się do Ligi Weekendowej?

Sposobów na kwalifikację jest kilka. Pierwszym z nich jest zwycięstwo (4 kolejne wygrane mecze) w turnieju kwalifikacyjnym (uwaga! liczba podejść jest ograniczona). Drugi sposób pozwala na uczestnictwo ze względu na osiągnięcia w trybie sezonów. Każdy gracz z pierwszej ligi, który awansował lub rozegrał jeden sezon i utrzymał się w lidze, automatycznie może wziąć udział w Mistrzostwach FUT.  Trzeci sposób jest zarezerwowany dla graczy, którzy w poprzednim tygodniu zakończyli udział w Lidze na poziomie „Złoto 3” (lub wyżej) dla Playstation i Xbox / „Elita 3” (lub wyżej) dla PC.

Czy spadając z pierwszej do drugiej ligi sezonów tracę kwalifikację?

Jeśli w tym samym tygodniu udało ci się awansować do pierwszej ligi to wymaganie kwalifikacyjne zostało już spełnione i udział w Mistrzostwach jest zagwarantowany. Jeśli spałeś z pierwszej ligi po dwóch lub więcej tygodniach od awansu nie otrzymasz kwalifikacji.

Czy będąc w pierwszej lidze sezonów automatycznie otrzymam kwalifikację?

Nie. Aby otrzymać wejście do Ligi Weekendowej należy w danym tygodniu rozegrać przynajmniej jeden sezon i utrzymać się w lidze.

Wygrałem pierwsza ligę sezonów w czasie trwania Ligi Weekendowej czy automatycznie otrzymam do niej wejście?

Nie. W tym wypadku twoja kwalifikacja zostanie uwzględniona w przyszłotygodniowych Mistrzostwach.

Spełniłem wymaganie kwalifikacyjne kończąc ostatnią Ligę Weekendową na poziomie „Złoto 3”, a w menu wyświetla się informacja o „braku zakwalifikowania” 

Zignoruj ten komunikat. Informacja wyświetla się błędnie. Jeśli spełniłeś przynajmniej jedno z wymagań będziesz mógł wziąć udział w Mistrzostwach. Możliwe, że ten problem zostanie naprawiony podczas kolejnej aktualizacji gry.

Zagrałem kilka meczów w Lidze Weekendowej, ale nie otrzymałem nagród ani pozycji w rankingu.

Konieczne jest rozegranie i ukończenie co najmniej 5 meczów, aby otrzymać nagrody.

liga weekendowa FIFA 17

Kiedy otrzymam nagrody za ukończoną Ligę Weekendową?

Nagrody są przyznawane na około 1-2 dni przed rozpoczęciem kolejnej Ligi. Zwykle jest to noc ze środy na czwartek.

Dlaczego nie widzę moich nagród?

Nagrody mogą zostać odebrane jedynie poprzez konsolę lub PC. Jeśli korzystasz z Web App lub Companion nie zobaczysz swoich nagród.

Czym są nagrody miesięczne?

Nagrody miesięczne są przyznawane ze względu na średni osiągnięty wynik w kolejnych Ligach Weekendowych. Nierozegranie Ligi w danym tygodniu znacząco obniża miesięczny ranking.

Czy nieotwarte nagrody przepadają?

Nie, nagrody za dany tydzień czy miesiąc możesz otworzyć w dowolnym czasie.