Draft FUT 18 – sprawdź tryb draft w FIFA 18

Draft FUT 18

Tryb draft w FIFA Ultimate Team zdobył swoich wiernych fanów już w FUT 16. Swoją popularność zawdzięcza z pewnością wielu czynnikom pośród których należy wymienić co najmniej trzy podstawowe. Po pierwsze, Draft FUT 18 daje rzadką, dla przeciętnego gracza, możliwość skorzystania z najlepszych kart w grze. Wylosowanie karty Ronaldo, Messiego czy też kart specjalnych TOTY lub TOTS nie jest zdarzeniem mało prawdopodobnym. Przyjemność grania takimi kartami, a także włączenia do swojej drużyny Legend to argument, który przyciąga fanów.

Dalej, za każdy rozegrany mecz w tym trybie przyznawane są nagrody w formie paczek. Im dalej dojdziemy w turnieju draft, tym szanse na lepsze paczki są większe. Przypomnijmy tylko w tym miejscu, że do rozegrania mamy 4 rundy. Ostatnia cecha, która naszym zdaniem przyciąga fanów to losowość. To jak udany FUT 18 Draft stanie się naszym udziałem, zależy w dużej mierze od szczęścia. Fortuna może sprzyjać i podsuwać idealne karty względem zgrania lub przeciwnie rzucać kłody pod nogi. Niemniej jednak dreszczyk emocji podczas odsłaniania kolejnych kart to to na co czekają gracze.

Draft FUT 18 – klasyka bez zmian

W kwestii trybu draft w FIFA 18 nie zmieniło się wiele. Nadal, aby wejść do gry potrzebujemy 15 000 monet lub żetonów draft. Pierwszym koniecznym krokiem jest wybranie formacji. Gracz otrzymuje do dyspozycji pięć losowych zestawień piłkarzy na boisku. To jaki system gry zostanie wybrany, w dużym stopniu wpływa na następne wybory. Dajmy na to, wybierając formację z trzema obrońcami nie musimy skupiać się na doborze lewego i prawego obrońcy. Kolejnym krokiem jest wybór kapitania. W tym kroku otrzymujemy zwykle jedne z najwyżej ocenionych kart. Kapitan nie pełnia żadnej istotnej funkcji, nie dodaje lub odejmuje punktów zgrania – jest traktowany jak każda inna karta. Po zakontraktowaniu reprezentanta drużyny, kolejno należy wybrać 22 piłkarzy, biorąc pod uwagę zgranie.

Zgranie klasycznie, opiera się na trzech rodzajach połączeń: narodowości, ligi i klubu i wynosi maksymalnie 10 punktów dla każdego zawodnika i 100 punktów dla całej drużyny. Ostatnim krokiem jest wybranie trenera. Podobnie jak w przypadku zawodników, menadżer powinien być dobrany ze względu na zgranie. Liga lub narodowość trenera powinny korespondować z ligą i narodowością jak największej liczby piłkarzy w składzie. Ewentualnie, przy pełnym zgraniu indywidualnym większości zawodników, warto dobrać trenera tak, aby zwiększył zgranie jednego czy 2 zawodników, którzy posiadają najmniej punktów zgrania.

draft FUT 18

Urbix PL tworzy pierwszy Draft 192 w Polsce i drugi na świecie w FIFA 17.

Draft FUT 18 to nie tylko rywalizacja

Cała otoczka związana w Draft FUT 18 znacząco wychodzi poza samą grę. Szczególnie wiele treści związanych z tym trybem można znaleźć na Youtube. Tam to pojawiają się najbardziej wymyślne typy draftów: draft według wzrostu (wybór zawsze najwyższego piłkarza), draft według Pazdana (wybór piłkarza, który na zdjęciu ma najmniej włosów), draft według psa etc. Sensowność tego typu filmów może czasem budzić wątpliwość, ale należy mieć na uwadze, że mają one za zadanie dostarczać rozrywki. Z tegoż zadania wywiązują się całkiem nieźle – wideo z draftów są jedynymi z najchętniej oglądanych filmów o tematyce FIFA.

Jeszcze inny sposób na dostarczenie rozrywki fanom znalazła część youtuberów, którzy starają się stworzyć najwyżej oceniony draft. Zabawa polega na doborze kart z najwyższą oceną ogólna zachowując przy tym 100 punktów zgrania. Oczywiście, draft na poziomie 190 i więcej jest możliwy jedynie w czasie kiedy na rynku znajdują się już karty TOTY i TOTS.