Ultimate Team Generations – Pokolenia

Tryb generations znany także jako tryb pokolenia to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna opcja dostępna wyłącznie w FUT WebApp. Lapidarnie mówiąc, tryb ten służy do tworzenia drużyn składających się z kilku wersji FUT.

generations FUT

W tym trybie bez problemu możemy stworzyć skład zawierający karty graczy z FUT 10, 11, 12 oraz 13 i kolejnych wersji. Aby przejść do budowy drużyny, zaloguj się do WebApp a następnie wybierz zakładkę squads i dalej generations. Proces tworzenia składu przebiega bardzo intuicyjnie pomimo tego, że mamy możliwość wyboru jedynie języka angielskiego. Wybieramy zawodnika na daną pozycję, nie zapominając o ustaleniu odpowiedniego wydania FUT. Mamy do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy w poprzednich wydaniach Ultimate Team znaleźli się w naszym klubie.

Niestety nie ma możliwości edycji tych kart, mam tu na myśli zmianę formacji pozycji czy dodanie brakującego kontraktu. Prócz standardowych opcji dla tworzenia ekipy są dwie dodatkowe. Jedna z nich daje możliwość zapisania już utworzonej drużyny, a druga: share, możliwość utworzenia linka do danego składu i podzielenia się nim ze znajomymi.

To świetna opcja gdyż serwery FUT są kolejno wyłączane i nie mamy dostępu do swoich starych drużyn nawet przez konsolę. W jednym składzie możemy użyć tylko jednej karty tego samego zawodnika. Oczywiście takiej drużyny nie możemy użyć do rozgrywania meczy. Możesz dzielić się drużynami ze znajomymi, oglądać progres zawodników na przestrzeni lat czy napawać się nostalgią oglądając kartę Ireneusza Jelenia IF (84) w wersji FUT 11, którą już nigdy nie zagrasz.

Błaszczykowski iMOTM

Jak widać tryb ten nie oferuje przesadnie wielu opcji, ale ma potencjał do dalszego rozwoju. Na wielu forach pojawiały się propozycje ulepszenia tego trybu. Jedną z nich był Fun Mode, umożliwiający grę drużynami stworzonymi w trybie pokolenia. Byłby to kolejny system meczy po sezonach, drafcie i turniejach. Korzyść takiego rozwiązania wydaje się oczywista i obustronna, mamy możliwość wykorzystania ciężko zapracowanych kart z poprzednich wersji jednocześnie, nie faworyzując starych graczy i utrzymując zasadę, że wszyscy zaczynają od zera.