Głosowanie TOTY – Drużyna Roku w FIFA 18 Ultimate Team

W przeciwieństwie do lat poprzednich, w FIFA 18 formuła wyboru piłkarzy do Drużyny Roku została zmieniona. Do tej pory skład TOTY w grze FIFA był odzwierciedleniem dokonanych wyborów na gali Złotej Piłki. Jak będzie wyglądała Drużyna Roku w FIFA 18?

Zwykle to jedenastu piłkarzy wyłonionych w głosowaniu przez selekcjonerów reprezentacji, kapitanów drużyn narodowych oraz dziennikarzy, automatycznie otrzymywało swoje karty w grze. W FIFA 18 to gracze mają wpływ na kształt składu TOTY.

TOTY FIFA 18

Tak wygląda zestaw do głosowania, który otrzymali „Eksperci”.

Wróćmy jednak do początku. 8 dnia stycznia o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego media społecznościowe zalała fala informacji na temat TOTY. Ta godzina nie była przypadkowa – o 19:00 mijało tzw. „embargo” na publikowanie treści związanych z Drużyną Roku. Najaktywniejsi gracze spośród społeczności FIFA, zwani również „Ekspertami”, otrzymali specjalne przesyłki, które zawierały karty zawodników nominowanych do TOTY oraz planszę do ułożenia własnego składu. Takie zestawy przedstawili znani Youtuberzy (w tym Polacy: PLKD i Junajted), a także serwisy związane z grą FIFA (np.: Futhead).

Czy Drużyna Roku w FIFA 18 to konkurs popularności?

Poprzedni sposób wyboru piłkarzy do TOTY budził niezadowolenie sporej części graczy. Częstym argumentem przywałowanym w tym kontekście, był fakt, że Dryżyna Roku bardziej przypominała konkurs popularności piłkarzy niż obiektywne zestawienie najlepszych piłkarzy danego roku kalendarzowego. W tym miejscu wystarczy wspomnieć o kartach TOTY Iniesty i TOTY Dani Alves z FIFA 17, które oględnie mówiąc nie zostały uznane za adekwatne wybory.

Ostateczny kształt Drużyny Roku zostanie określony przez dwa organy. Pierwszym jest, wyżej wymienione, grono „Ekspertów” – to 60% głosów. Pozostałe 40% pozostawiła do własnej dyspozycji ekipa EA SPORTS. Głosy ekspertów możecie śledzić na Twitterze pod tagiem #TOTYVote. Czy takie rozwiązanie przyczyni się do poprawy obiektywności? Pozostawiamy to pytanie do rozstrzygnięcia.

Zagłosuj i Ty na TOTY FIFA 18!

Wielu Ekspertów ostateczny wygląd swojej jedenastki pozostawiło do dyspozycji swoich fanów. Na kanałach Youtube czy profilach FB można odnaleźć specjalnie przygotowane ankiety, w których każdy może oddać swój głos. Podobnie, po wcześniejszym zalogowaniu możesz zagłosować w specjalnym formularzu na stronie futhead.

55 nominowanych to: 5 bramkarzy, 20 obrońców, 15 pomocników i 15 pomocników. Wśród nich znalazł się nie kto inny jak nich Robert Lewandowski.  Z góry została określona formacja na 4-3-3. Całą listę nominowanych możecie zobaczyć na FB FUT Polska.

Drużyna Roku FIFA 18

15 nominowanych napastników do TOTY W FIFA 18