Menadżerowie Ultimate Team – trenerzy FUT

Bez wątpienia karty menadżerów (trenerów FUT) są najważniejszymi pośród wszystkich kart personelu w FIFA Ultimate Team. Sprawdź w jaki sposób używać kart menadżerów, aby wnieść wymierne korzyści dla Twojego klubu.

Trenerzy FUT a menadżerowie FUT

W FIFA Ultimate Team mamy do dyspozycji menadżerów (zarządzają całą drużyną) oraz trenerów (odpowiedzialni za jeden element treningu). Tą częścią personelu klubowego, którą opiszemy w tym tekście będą ci pierwsi, choć warto zauważyć, że w języku polskim terminu menadżer i trener używa się raczej zamiennie. Dwie podstawowe funkcje menadżerów w FUT to zwiększenie zgrania drużyny oraz negocjowanie kontraktów.

menadżerowie FUT

Każdy menadżer może podnieść zgranie całego zespołu o maksymalnie 11 punktów – po 1 punkcie na każdego zawodnika w składzie. To czy dany piłkarz zwiększy swoje zgranie zależy od narodowości i ligi trenera. Jeśli trener i piłkarz są z tego samego kraju, to piłkarz otrzyma +1 punkt zgrania. Podobnie zgranie zwiększy się +1, jeśli menadżer i piłkarz są przypisani do tej samej ligi. Trzeba zauważyć, że nawet jeśli zgranie i liga będą takie same, to zawodnik nie otrzyma +2 punktów. Podobnie jeśli zawodnik ma już 10 punktów indywidualnego zgrania, to żadne dodatkowe punkty nie zostaną przyznane. Należy tak dopasować menadżera, aby uzupełnił ewentualne braki w zgraniu zawodników. Jeśli, dajmy na to piłkarz ze względu na złą pozycję na karcie ma jedynie 9 punktów zgrania z włączeniem lojalności to należy przypisać do składu trenera, który będzie korespondował z liga bądź nacją tego piłkarza.

Oto polscy trenerzy FUT jacy pojawili się w grze:

Imię i nazwisko Ocena ogólna Premia do kontraktu Poziom
Jan Urban 73 2% Srebrny
Piotr Nowak 71 0% Srebrny
Dariusz Wdowczyk 70 0% Srebrny
Kazimierz Moskal 70 0% Srebrny
Mariusz Rumak 69 0% Srebrny
Michał Probierz 69 0% Srebrny
Jacek Zieliński 68 0% Srebrny
Piotr Stokowiec 68 0% Srebrny
Czesław Michniewicz 67 0% Srebrny
Tomasz Wilman 67 0% Srebrny
Waldemar Fornalik 67 0% Srebrny
Andrzej Rybarski 66 0% Srebrny
Grzegorz Niciński 65 0% Srebrny

Pełna kadra menadżerska, to duży bonus do kontraktów

Druga istotna funkcja menadżera to zwiększanie premii do nadawanych piłkarzom (jak i menadżerom) kontraktów. Trenerzy FUT mają przypisaną premię do kontraktu i może być ona równa od 3% do 0%. Aby premia działała wystarczy, że trener znajduje się w naszym klubie – nie ma znaczenia czy jest przypisany do składu czy nie. Maksymalny bonus jaki można w ten sposób osiągnąć to 50%. Najlepiej zobrazować to na przykładzie. Jeśli w swoim klubie posiadamy np.: trzech trenerów z premią kontraktów 3% oraz jednego z 1% to ilość meczów, które będą możliwe do rozegrania dzięki złotemu rzadkiemu kontraktowi będzie większa o 10%. Stawka podstawowa na takim kontrakcie to 28 meczów, dodając do tego 10% z 28 mamy 2,8 – co w zaokrągleniu daje 2 mecze. W sumie nadając kontrakt na 28 meczów – zawodnik będzie mógł rozegrać 30 spotkań. (28+2) To duża oszczędność monet dla osób, które rozgrywają wiele spotkań.

trenerzy FUT