Jak zwiększyć mnożnik monet za mecz w FUT?

Po rozegranym meczu w FUT otrzymuję zestawienie premii monetowych. Poziom mnożnika, który wpływa na liczbę otrzymywanych monet jest niski. Jak mogę go odzyskać?

%NU FUT

Rzeczywiście mnożnik ma wpływ na to ile monet otrzymuje gracz za rozegramy mecz. Im wyższy poziom mnożnika tym więcej monet można zdobyć za rozegrane spotkanie. Liczba zdobytych monet za mecz jest obliczana według wzoru:

liczba monet = (premia za umiejętności x mnożnik) + premia monet EASFC + nagroda za ukończenie

Premia za umiejętności to suma składowych takich jak: celność podań, liczba zdobytych bramek, posiadanie piłki, liczba popełnionych fauli etc. – w skrócie wszystko to co wydarzyło się podczas meczu. Premia monet i nagroda za ukończenie są stałymi.

Mnożnik składa się z dwóch elementów, które od FUT 15 stały się ukryte. Pierwszym z nich jest %NU – procent nie ukończonych. Podstawowy a jednocześnie maksymalny, poziom tego wskaźnika to 1. Za każdy mecz, który przerwiemy z naszej winy, wskaźnik ten zmniejsza się o 0,25 punktu. Podobnie, jeśli wskaźnik jest mniejszy niż 1, to za każdy rozegrany mecz otrzymujemy 0,02 punktu. Zatem, na każdy mecz który zostanie przerwany z naszej winy, musimy ukończyć około 12 meczów (0,02 x 12) bez utraty połączenia, aby wskaźnik wrócił do stanu maksymalnego. Drugi element mnożnika jest zależny od trybu gry w który dany mecz został rozegrany. Jeśli %NU jest równy 1 to ogólny mnożnik będzie równy:

  • 0,63 w sezonach online
  • 0,88 w turniejach online
  • 1,13 w pojedynczym meczu online
  • 0,36 w sezonach offline
  • 0,25 w turniejach offline

Obrazując to na przykładzie. Jeśli rozegramy mecz w, dajmy na to, turnieju online, a nasz wskaźnik %NU wynosi 1 to ogólny mnożnik będzie równy 0,88 – czyli osiągnie maksymalny poziom. Jeśli w tym samym trybie gry nasz wskaźnik %NU będzie wynosił 0,5 (2 razy uciekliśmy przed końcem meczu) to ogólny mnożnik będzie równy 0,44 – bo 0,5 x 0,88 = 0,44. Tym samym zdobyta w tym meczu premia za umiejętności będzie pomnożona przez 0,44.

W poprzednich wersjach gry do FUT 14 włącznie, w zestawieniu pomeczowym widoczny był wskaźnik %NU o maksymalnej wartości 1,25. Obecnie %NU nie jest widoczny, widzimy jedynie mnożnik, który jest efektem pomnożenia %NU z mnożnikiem zależnym od trybu gry. Sam sposób wyliczania mnożnika jak i liczba przyznawanych monet nie zmieniły się.

Odpowiadając na pytanie tytułowe – aby zwiększyć poziom mnożnika monet, należy zmaksymalizować poziom wskaźnika %NU poprzez ukończenie kolejnych spotkań. Wielu graczy zastanawia się po co stosuje się te dość karkołomne wyliczenia. Obniżanie poziomu zdobywanych monet za ucieczki ma na celu ograniczenie procederu nieuczciwego kończenia gry przed czasem. Niestety, w wielu sytuacjach poszkodowana zostaje niewłaściwa strona. System próbuje ustalić, która ze stron jest odpowiedzialna za rozłączenie. W wypadku gdy przyczyną rozłączenia była słaba jakość połączenia, a nie realne rozłączenie jednej ze stron, często system źle określa stronę, która opuściła mecz przez co uczciwy gracz traci wskaźnik %NU. Dlatego tak ważne jest, aby przed meczem sprawdzić stan połączenia z przeciwnikiem – „trzy zielone kreski” nie zawsze dają gwarancję dobrego połączenia, ale zawsze warto jest brać je pod uwagę w doborze przeciwnika.