Ekstraklasa w formie: Nemanja Nikolić IF

W tej serii tekstów przedstawiamy karty w formie, które zostały przyznane piłkarzom występującym w Ekstraklasie. Dziś przyjrzymy się bliżej karcie jednego z najskuteczniejszych napastników w historii naszej ligi. Oto Nemanja Nikolić IF!

Nemanja Nikolić (81) – Legia Warszawa 

W stosunku do podstawowej wersji tej karty suma oceny ogólnej zwiększyła się aż o 6 oczek. Tym samym jest to najwyżej oceniona karta z Ekstraklasy w całej historii FUT! Na nowej karcie IF zwiększono znacznie również podstawowe statystyki: strzały (+8), podania (+8), fizykę (+8) oraz drybling (+8). Niestety tempo biegu, niezwykłe ważne u napastnika, nie otrzymało znaczącego ulepszenia.nikolić FUT IF

Inne niezmienione na karcie IF właściwości są również zaletami. Przyzwoite rozłożenie pracowitości ustalone na wysoka/średnia oraz 4 gwiazdki słabszej nogi mogą stać się czynnikiem, który w dobrych rękach uczyni Legionistę prawdziwym lisem pola karnego.

Jeszcze lepiej niż „na papierze”, karta prezentuje się w samej grze. Rzeczywista ocena ogólna to 83 na pozycji napastnika (N) oraz 81 na pozycji środkowego napastnika (ŚN). Przy pełnym zgraniu, po zastosowaniu stylu odpowiedniego stylu gry np.: myśliwego overall zwiększa się odpowiednio do 88 dla N oraz 85 dla ŚN.

Jednak statystyki to nie wszystko. Pomimo niewątpliwych zalet takich jak ustawianie się na pozycji i bardzo dobre wykończenie akcji, karta Nikolicia jest dość toporna w użyciu. Niski wzrost nie daje wielu szans na zdobycie bramki po uderzeniu głową. Te mniejsze i większe wady nie zaprzeczają jednak temu, że jest to karta wyjątkowo dobra w kontekście sportowym Ekstraklasy i przyzwoita w przyrównaniu do większych lig europejskich.

Ceny określone przez widełki utrzymują się w przedziale od 9,900 do 50 000 monet. Pewnym jest, że ta karta będzie zyskiwała na wartości gdyż po przenosinach Węgra do USA, będzie ona dostępna w paczkach już z logiem Chicago Fire.

Nie tylko karta robi wrażanie. Również realne statystki i osiągnięcia tego piłkarza zasługują na uznanie. 41 strzelonych bramek w 56 rozegranych spotkaniach to doskonały bilans. Dodatkowo ten fakt potwierdzają liczne trofea w tym Mistrzostwo i Puchar Polski oraz wywróżenia indywidualne.