Piłkarz miesiąca Premier League FIFA – POTM

Angielska Premier League to jedna z najpopularniejszych i najsilniejszych lig futbolowych na świecie, przyciągająca talenty z całego świata. Nic dziwnego, więc, że EA postanowiła wykorzystać ten fakt i stworzyć swój system POTM, Player of the Month, czyli piłkarz miesiąca Premier League FIFA. Jest to pomysł zapożyczony z rzeczywistej nagrody, przyznawanej piłkarzom Premier League. Z czym to się je w FIFA, dowiesz się czytając nasz artykuł.

Piłkarz miesiąca Premier League FIFA

Co miesiąc EA Sports przedstawia zawodników grających w Premier League z największą ilością kart W Formie w poprzednim miesiącu. Spośród tych właśnie zawodników wyłaniany jest piłkarz miesiąca Premier League FIFA. Wybór odbywa się przez głosowanie dwóch grup. Po pierwsze – fanów, waga głosów których jest nieznaczna, a po drugie – ekspertów i obecnych kapitanów klubów Premier League.

Głosowanie zazwyczaj zaczyna się w ciągu pierwszych 7 dni miesiąca. Czas na oddanie głosu nie jest do końca pewny, ale na podstawie obserwacji naszej redakcji plebiscyt zazwyczaj trwa 3 do 5 dni. Od pierwszej środy/piątku miesiąca do najbliższego poniedziałku. Ogłoszenie zwycięzcy następuje natomiast w drugi piątek miesiąca.

W celu wspomożenia decyzji głosujących, kanał na YouTube o nazwie EA SPORTS FIFA, publikuje krótkie filmiki prezentujące najlepsze zagranie nominowanego zawodnika w danym miesiącu.

Piłkarz miesiąca Premier League FIFA

Stawka większa niż życie

Jaki jest sens głosowania, co z tego mają gracze FIFA? Otóż EA „nagradza” zwycięzcę plebiscytu specjalną, fioletową kartą FIFA 18 POTM ze statystykami podwyższonymi o 1-2 punkty. Zazwyczaj EA wypuszcza także nowe wyzwania budowania składów (SBC).

Zwycięzcy i nominowani

W styczniowym plebiscycie, głosowanie nad którym trwało od 07.02.2018 do 12.02.2018, nominowani zostali:

Sergio Agüero (Manchester City)

Kevin De Bruyne (Manchester City)

Christian Eriksen (Tottenham Hotspur)

Eden Hazard (Chelsea F.C.)

Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur)

Callum Wilson (A.F.C. Bournemouth)

Zwyciężył Sergio Agüero, dzięki świetnym statystykom – przebywał na boisku przez 360 minut, strzelił 5 goli, asystował przy 1, strzelał 16 razy i 89% jego podań było celnych.

POTM FIFA

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

P: Jak wyglądają karty POTM?

O: Karty POTM są fioletowo-złote.

P: Kiedy i jak często są wypuszczane?

O: Raz na miesiąc, w różnych dniach.

P: Czy karty POTM są dostępne w paczkach?

O: Karty POTM nie są dostępne w paczkach.

P: Kto zwyciężał w poprzednich plebiscytach Piłkarz miesiąca Premier League FIFA?

O: Byli to Sadio Mané (Liverpool) w sierpniu, Harry Kane (Tottenham) we wrześniu, Leroy Sané (Man City) w październiku, Mohamad Salah (Liverpool) w listopadzie, ponownie Harry Kane (Tottenham) w grudniu i wreszcie Sergio Agüero (Man City) w styczniu.