Podatek na rynku transferowym FUT

Postanowiłem sprzedać jedną z moich kart. W tym momencie na moim koncie było 10500 monet. Udało się sprzedać kartę za 2500 monet – stąd na moim koncie powinno być 13000 monet. Okazuje się, że po sprzedaży na koncie miałem jedynie 12875 monet, gdzie podziała się reszta?

5 procent podatku FUT

Każda transakcja na rynku transferowym FUT jest opodatkowana na 5% jej wartości. Dlatego też sprzedając kartę za 2500 monet otrzymamy jedynie 2375 monet, a więc kwotę pomniejszoną o 125 monet co jest równe 5% z 2500.

Należy uważać handlując na rynku bardzo drogimi kartami gdyż wizja zysku może okazać się zdradliwa. Przykładowo: kupujemy kartę za 100k z nadzieją sprzedania jej za 105k. Wydaje się to dobrą okazją – w szybki sposób można zarobić 5000 monet. Niestety, sprzedając kartę za 105k zapłacimy 5250 monet podatku. Ostatecznie na takiej transakcji traci się 250 monet.

„W życiu pewna jest tylko śmierć i podatki”

Rynek transferowy w FUT jest pewnym odzwierciedleniem prawdziwej gospodarki i mają w nim zastosowanie podstawowe prawa ekonomiczne. Wydaje się, że 5% podatek w FUT nie jest sztucznie stworzoną zasadą mającą na celu zubożenie graczy. Wprowadzenie podatku zapobiega powstaniu inflacji, a więc spadku wartości pieniądza. Dalej, podatek zmniejsza pole działania programów niezgodnych z regulaminem gry taki jak np.: boty skupujące karty.

Warto zaznaczyć, że podatek nie dotyczy szybkiej sprzedaży kart (quick sell).