Serwery EA są niedostępne

Logując się do trybu FUT pojawia się komunikat o tym, że serwery EA są tymczasowo niedostępne. Jak naprawić ten błąd lub sprawdzić czy rzeczywiście na serwerach w danym momencie prowadzone są prace konserwacyjne lub odbywa się zaplanowana przerwa techniczna?

serwery EA

Istnieją dwie różne przyczyny pojawiania się tego komunikatu. Pierwszą z nich są, zgodnie z komunikatem wyłączone serwery on-line gry. Jest wiele powodów, dla których serwery EA są wyłączane. Jeden z nich to planowane prace na serwerach. Co najmniej kilka razy w ciągu roku odbywają się prace konserwacyjne. Informacje o pracach na serwerach pojawiają się wcześniej na Twitterze EA Sports FIFA. Zwykle przerwa ta jest wykorzystywana do wprowadzenia aktualizacji w grze i trwa do kilku godzin. Inną przyczyną są nagłe awarie, ataki hakerskie czy inne trudne do określenia zdarzenia. W takiej sytuacji wiadomość o przerwie w działaniu serwerów, pojawia się już w czasie kiedy są one wyłączone.

Aktualny status serwerów EA

Status serwera można w każdej chwili sprawdzić na stronie pomocy EA. Klikając w ikonę „status serwera” pod nagłówkiem strony wyświetli się lista aktywności na serwerach dla każdej platformy. Zielone oznaczenie to pełną aktywność serwerów, żółte oznacza opóźnienia lub przeciążenie zaś czerwone sygnalizuje całkowitą niedostępność. Serwery są oddzielne dla każdej z platform i generacji. W jednej chwili serwery Xbox One mogą być niedostępne podczas gry te na Xboxie 360 są włączone. W wypadku kiedy serwery są nieaktywne cała odpowiedzialność za wznowienie ich działania leży po stronie wydawcy. Jedyne co mogą zrobić gracze to oczekiwanie.

serwery EA są niedostępne

Drugą przyczyną pojawienia się komunikatu jest pozorny błąd serwerów. Może to oznaczać, że serwery działają prawidłowo a problem leży po stronie użytkownika lub dostawcy internetu. Jeśli rozłączenia z serwerami zdarzają się bardzo często, w tym w trakcie rozgrywki, warto sprawdzić ustawienia portów sieciowych i otworzyć niektórych z nich lub zastosować inne sposoby rozwiązania problemu. Czasem trzeba zwrócić się z problemem do centrum pomocy EA i przedyskutować problem z pracownikiem infolinii lub poprzez live chat.

Trzeba zaznaczyć, że serwery FUT i innych trybów np.: trybu sezonów są niezależne względem siebie. Oznacza to, że podczas gdy FUT nie jest dostępny to rozgrywka w sezonach może przebiegać bez utrudnień.