Tryb gościa – Granie z „gościem” w FIFA Ultimate Team

Wy również uwielbiacie grać z kolegą lub znajomym na jednej konsoli przeciw rywalom on-line? Mamy dla Was dobre wieści. Tryb gościa powraca do FIFA 18 Ultimate Team.

Granie z „gościem” w FIFA

Tryb gościa pozwala na dodanie kolejnego pada do rozgrywki na tej samej konsoli. Dzięki tej funkcji możemy grać tzw. 2 vs. 1 lub 2 vs. 2 etc. Jeśli widzę, że do meczu zostaje dołączony przeciwnik z „gościem” to wiem, że będzie to albo bardzo trudny mecz albo spacerek. Jednego mogę być pewien – spotkanie będzie mniej schematyczne niż standardowa gra 1 vs. 1. Granie z „gościem” wprowadza dużą różnorodność. Tworzone akcje mogą być o wiele bardziej nieprzewidywalne. Do niewątpliwych plusów zaliczę możliwość kontrolowania dwóch piłkarzy jednocześnie – co daje większe pole do manewru. Z drugiej strony gra wspólna wymaga również skupienia uwagi na tych elementach gry, które zwykle pozostają niezauważone. Na ten przykład, grając we dwóch trzeba kontrolować linię spalonego.

tryb gościa FIFA

Porównanie ekranów doboru przeciwnika na PS4, Xbox oraz PC. To na tym etapie należy dodać gościa w FIFA Ultimate Team,

Tryb gościa FIFA 18 Ultimate Team

Funkcja gościa była i jest dostępna w wielu trybach gry FIFA – również tych online. Niestety, jak okazało się po premierze gry FIFA 18, funkcjonalność gościa nie została zaimplementowana w Ultimate Team. Dziś po kilku tygodniach od premiery, głosy graczy zostały wysłuchane. Tryb gościa wraca do FUT, a konkretnie do Sezonów Online oraz Draft Online na platformach Playstation 4, Xbox One oraz PC – Origin.

Jak dodać gościa do FIFA Utimate Team?

Po pierwsze: upewnij się, że drugi kontroler (pad) jest włączony i poprawnie skomunikowany z konsolą (dodatkowo w przypadku PS4 kontroler musi być zalogowany)
Po drugie: użyj pierwszego kontrolera i tak jak zwykle wyszukaj przeciwnika w trybie Sezonów Online lub Drafcie Online.
Po trzecie: kiedy przeciwnik zostanie dołączony na drugim kontrolerze wybierz przycisk trójkąta (PS4) lub Y (Xbox One) albo d na klawiaturze PC.
Po czwarte: w przypadku Xbox One pojawi się komunikat o potrzebie zalogowania na konto gościa – potwierdź wybór drugim padem. Na PS4 i PC żaden dodatkowy komunikat nie zostanie wyświetlony. Uwaga: trwają prace, które w kolejnej aktualizacji gry mają dodać komunikat o „dodaniu gościa do gry”.
Na koniec zgłoś gotowość do gry za pomocą pierwszego (głównego) kontrolera wybierając odpowiednio X (PS4), A (Xbox One) lub enter (PC).

Pamiętaj, że wykonanie tego procesu zwykle zajmuje kilka dodatkowych sekund i część przeciwników może opuścić w tym czasie lobby.