Urodziny FIFA Ultimate Team

Tryb Ultimate Team w grze FIFA został oficjalnie wydany 19 marca 2009 roku. Od tego czasu stał się najbardziej popularnym i najbardziej dochodowym trybem w historii gier Electronic Arts. Z uwagi na ten fakt od FUT 14, każdego roku obchodzone są urodziny FIFA Ultimate Team.

Urodziny FUT

Urodziny FIFA Ultimate Team to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym sezonie FUT. Świętowanie każdej rocznicy wydania trybu odbywa się zwykle poprzez wyjątkowe oferty na paczki, turnieje z niespotykanymi w innym czasie nagrodami oraz darmowe paczki… dużo darmowych paczek dla każdego posiadacza klubu.

urodziny FUT

Aby nie przegapić tej wspaniałej szansy na ulepszenie swojego klubu należy uważnie śledzić kanały EA w okolicach 20 marca. Podczas 7 urodzin FUT, każdy z aktywnych graczy otrzymał paczki warte: 7,500 monet, 15 000 monet, 25 000 monet, 35 000 monet oraz 50 000 monet. Jako dodatkowe wydarzenie podczas 7 urodzin zostały wydane specjalne karty zawodników ze zmienionymi pozycjami. Zmiana ta dotyczyła kilkunastu najlepszych kart zawodników, którzy w reprezentacjach narodowych występują na innych pozycjach niż w klubach (np.: zmiana Ronaldo z lewego skrzydłowego na napastnika [LS-N] czy Davida Alaby [LO-ŚPD]).

Puchar Urodzinowy FUT to kolejne wydarzenie, które zwykle pojawia się podczas świętowania Urodzin FIFA Ultimate Team. Z każdą kolejną wygraną w turnieju, zwycięzcy otrzymają coraz to lepsze nagrody:

  • Pierwsza wygrana: wyjątkowy strój Ultimate Team
  • Druga wygrana:  7000 monet
  • Trzecia wygrana: złota paczka rzadkich kart (25k)
  • Czwarta wygrana: 8500 monet
  • Piąta wygrana: mega paczka (35k)
  • Szósta wygrana: 10000 monet
  • Siódma wygrana: paczka 100k!

Nie ma dużej szansy, że wyżej wymienione wydarzenia przyczynią się do załamania rynku i spadku cen. Większość z darmowych paczek zawiera karty w wersji untradeable (to znaczy, że nie mogę być sprzedawane).