Zablokowany dostęp do rynku transferowego Ultimate Team

Wraz z uruchomieniem FUT Web App w FIFA 18 Ultimate Team pojawił się problem z dostępem do rynku transferowego. Część graczy, którzy w FUT 17 odblokowali rynek transferowy, po zalogowaniu się do nowej wersji aplikacji dla FIFA 18 nie mają do niego dostępu.

Jak uzyskać dostęp do rynku transferowego Ultimate Team?

Niestety nie istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Zgodnie z oficjalnym komunikatem EA Sports na forum FIFA 18 Ultimate Team, dostęp do rynku transferowego Ultimate Team nie może zostać przyznany „ręcznie”. Oznacza to, że wszystkie próby kontaktu z Centrum Pomocy poprzez infolinię czy live chat nie są w stanie pomóc w uzyskaniu dostępu.

Ograniczenia w dostępie do rynku transferowego zostały wprowadzone już w poprzednich wersjach gry. Miały one na celu utrudnienie handlu monetami – zablokowany rynek transferowy nie daje szans na przetransferowanie monet z konta na konto. Tak więc, zakładanie kont „widmo” tylko dla handlu monetami, bez odblokowanego rynku transferowego przestało mieć sens. W normalnych warunkach uzyskanie dostępu do rynku transferowego jest związanie z koniecznością rozegrania kliku meczów na konsoli lub PC i nie stanowi większego utrudnienia dla zwykłych, uczciwych graczy.

dostęp do rynku transferowego ultimate team

Podobnie dostęp do rynku transferowego Ultimate Team 18 może zostać odblokowany jedynie poprzez rozegranie kilku meczów. Jednak rozegranie tych meczów nie jest jeszcze możliwe z uwagi na to, że oficjalna premiera gry będzie miała miejsce dopiero 26 września (dla Edycji Ronaldo i Ikony) lub 29 września (standardowa edycja). Również wcześniejszy dostęp do gry w ramach EA Access niestety nie umożliwia odblokowania rynku. Wygląda więc na to, że gracze z zablokowanym dostępem do rynku transferowego Ultimate Team są zmuszeni czekać do oficjalnej premiery gry.