Zarabianie monet FIFA

Przed przejściem do właściwego tematu jakim jest zarabianie monet FIFA, mała kwestia. Zapewne grając on-line często spotykałeś drużyny składające się z samych gwiazd „w formie”. Zdarza się, że jeden zawodnik z takiej drużyny jest więcej warty niż cały cała nasza drużyna. Mimo tego w wielu wypadkach takie drużyny da się ograć. Dlatego na wstępie warto zaznaczyć, iż wartość zawodnika wyrażona w monetach niekoniecznie musi przekładać się na jego postawę w grze, a tym bardziej na dopasowanie do preferowanego przez nas stylu gry.

Co więcej, nie znajdziesz w tej części poradnika jak zarobić kilka milionów w tydzień. Takie zyski wypracowuje niewielka część graczy, która posiada ogromne doświadczenie. Rynek FUT jest zmienny dlatego jedynym sposobem na uniknięcie złych decyzji jest jego uważne śledzenie. Podamy kilka wskazówek i metod, które mogą pomóc w osiągnięciu zysków.

zarabianie monet FIFA 17

Śledź rynek FUT!

Zarabianie monet FIFA nie jest takie trudne. Po pierwsze, jeśli nie jesteś pewien czy dana karta ma zawyżoną czy też zaniżoną cenę, nie kupuj jej. Nie ma nic gorszego niż kupić kartę za 5000 monet i próbować sprzedać ją za 7000 kiedy w rzeczywistości jest warta 1000. Warto przed rozpoczęciem zakupów przestudiować rynek i ograniczyć się do tylko jego części.

Trzymaj zaskórniaki na czarną godzinę. Jeśli zakupisz drogiego gracza np. za 50000 monet i ten gracz złapie kontuzję, a kontrakty innych graczy się skończą będziesz musiał kogoś sprzedać, ponieważ nie będziesz w stanie rozgrywać kolejnych gier. Warto jest trzymać zawsze na koncie przynajmniej 1000 monet na trudne czasy.

Należy pamiętać, że EA pobiera 5% od kwoty, za jaką sprzedajesz daną kartę. np: Jeśli sprzedasz kartę za 1000 monet otrzymasz tylko 950. Reszta czyli 50 monet powędruje na konto EA. Warto o tym wiedzieć, gdyż przy dużych transakcjach to 5% urasta do naprawdę dużych kwot.

Sprawdź podstawowe sposoby na zarabianie monet FIFA!

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych metod zarabiania monet:

 1. Metoda jednogodzinna:
  • Jak: Nierzadko jeśli ktoś potrzebuje szybko monet wystawia aukcje po zaniżonej cenie i na jak najkrótszy czas. Warto z tego skorzystać. Wyszukaj graczy i przejdź na te strony wyszukiwania w na, których znajdują się dopiero co wystawieni gracze tj. 59 minut. Czekaj na nowe oferty graczy poniżej ich wartości. Kup i sprzedaj z zyskiem.
  • Zalety: Potencjalnie spory zysk.
  • Wady: Metoda ta jest bardzo czasochłonna. Jest ona bardzo popularna przez co jest duża konkurencja. Ponadto wymagana jest doskonała znajomość cen na rynku.
 2. Rynek srebrnych kart:
  • Jak: Rynek srebrny jest najbardziej zróżnicowanym z wszystkich trzech rynków. Często można tam zakupić karty warte 10000 monet za 1000 i mniej. Wynika to z nieznajomości tego rynku przez wielu graczy. Metoda ta ma dokładnie te same zasady co metoda jednogodzinna.
  • Zalety: Małe ryzyko utraty monet w przypadku pomyłki.
  • Wady: Metoda mniej efektywna niż poprzednia.
 3. Szybka sprzedaż:
  • Jak: Rzadkie (Rare) karty złote z piłkarzami mogą być „szybko sprzedane” za około 600 monet, zwykłe karty złote za ok 300. Licytuj oferty do poziomu cenowej szybkiej sprzedaży np: w wyszukiwarce ofert wybierz złote kary i określ maksymalną cenę na 550. Licytuj świecące karty, do tej ceny. Jeśli uda Ci się wygrać aukcje, wybierasz opcję szybkiej sprzedaży i otrzymujesz 600 monet – masz 50 monet zysku.
  • Zalety: Brak jakiegokolwiek ryzyka.
  • Wady: Długi czas oczekiwania na poważny zysk.
 4. Metoda jednominutowa:
  • Jak: Metoda podobna do jednogodzinnej. Różnica polega na tym, że przeglądasz kończące się oferty i starasz się wygrać licytacje.
  • Zalety: Metoda mniej czasochłonna i mniej popularna.
  • Wady: Łatwo o pomyłkę.
 5. Metoda TOTW:
  • Jak: Zwykle wraz z wydaniem TOTW, cena zwykłych kart z graczami z TOTW wzrasta. Prościej można to opisać na przykładzie. Załóżmy, że w weekend Piszczek strzela 2 bramki i ma asystę. Jest on w takim wypadku murowanym kandydatem do drużyny tygodnia. Jego cena to 5000 monet. W środę wychodzi TOTW i czarna karta – IF z Piszczkiem. Cena karty IF to 200 000 monet – ale to nas nie interesuje. Cena zwykłej karty wzrasta z 5000 monet do 8000-9000 tysięcy. Gdybyśmy od weekendowego meczu Piszczka do środy kupili 30 takich kart, zysk wyniósłby około 90 tysięcy. Metoda ta wiąże się z ryzykiem. Może się okazać, że dany grać nie pojawi się drużynie tygodnia i w najlepszym wypadku sprzedamy karty po zwykłych cenach lub też, że cena zwykłej karty nie wzrośnie (tak też się zdarza). Przykład z FUT 14: w TOTW pojawił się Thiago Silva. Jego cena przed wydaniem kart IF to 160 000 monet. Po wydaniu karty IF cena tej zwykłej wzrosła do 200 000 czyli o 40 000, gdyby mieć 10 takich kart mamy 400 000. Jednak może się zdarzyć (często tak się dzieje w przypadku tanich graczy poniżej 5-10 tysięcy, że cena nie ulega zmianie a wręcz spada.
  • Zalety: Duży zysk.
  • Wady: Spore ryzyko.
 6. Metoda price-fix:
  • Jak: Kupujemy jak najwięcej kart z jednym zawodnikiem. Załóżmy, że średnia wartość na rynku wybranej karty to 2000 monet. Następnie wystawiamy wszystkich zawodników w jednym czasie ze zwiększoną ceną, powiedzmy do 4000. Na jednym zawodniku zyskujemy średnio 2000. Warto umówić się z kolegą na fixowanie tego samego gracza.
  • Zalety: Duży zysk.
  • Wady: Spore ryzyko.