Zwykła karta zamiast zawodnika „w formie”

Otwierając paczki trafiłem na zawodnika z aktualnej drużyny tygodnia, który powinien mieć czarną kartę. Niestety karta była zwykła, a nie w formie. W jaki sposób można ją zmienić w kartę „in form”?

karta w formie

Ten problem pojawiał się już we wcześniejszych wersjach FUT. Niektórzy sądzili, że jest to związane z rodzajem otwieranej paczki – nic bardziej mylnego. Taka sytuacja może pojawić się, lecz nie musi w każdej z paczek w których można zdobyć zawodników. Electronic Arts w jednym z komunikatów na Twitterze stwierdziło, że problem wynika z konieczności ręcznego dodawania zawodników w formie, a co za tym idzie czasem mogą pojawić się opóźnienia. Wszyscy gracze zostali zapewnieni, że konsekwencje tego błędu będą automatycznie naprawiane i nie ma potrzeby ich zgłaszania do centrum pomocy. Każda wylosowana w paczce karta, która powinna być kartą w formie jest automatycznie przypisywana do konta, jednak ten proces może zająć do kilku godzin.

Przypadkowy quick-sell karty w formie

Nawet jeśli przypadkiem czy nieświadomie karta zostanie usunięta poprzez opcję „szybkiej sprzedaży” to bez względu na to właściwa, czarna karta zostanie przypisana do konta gracza. Warto jednak zachować tę kartę jako dowód w razie ewentualnych kłopotów. Na karcie znajduje się data jej wylosowania i kontaktując się z centrum pomocy można w szybki sposób udowodnić swoją rację i poprosić o przypisanie adekwatnej katy do konta. Bug często można zaobserwować w pack-openingach na kanałach youtuberów. Wielu z nich usuwa całą zawartość paczek jeśli nie ma w niej żadnej z kart w formie, a w komentarzach pod filmem czujni widzowie piszą o kartach, które powinny być, ale nie były „w formie”.

Co ciekawe, ten błąd działa również w drugą stronę. Możemy wylosować w paczce zawodnika, który był, ale już nie jest w formie. Zwykle takie wypadki zdarzają się do około 15 minut po zakończeniu wydania danej karty w paczkach. W tym przypadku osoby, które wylosowały kartę IF, kiedy formalnie powinna być zwykłą kartą nie muszą martwić się, że zostanie ona usunięta. – karta pozostanie w klubie.